Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Ясінянській римо-католицькій церкві святих апостолів Петра і Павла виповнилося 200 літ

ювілей

Радісною, святковою та довгоочікуваною була неділя 29 червня для прихожан Ясінянської римо-католицької церкви святих апостолів Петра і Павла. Довгоочікуваною не тому, що це храмове свято, а тому, що до цього дійства вірники готувалися три роки, адже цьогоріч йому виповнилося 200 літ.

Прихожани згуртовано працювали над оновленням храму зовні та всередині. Замінили старі вікна, відремонтувати орган, подвір’я облаштували доріжками з бруківки та прикрасили квітами. Тож святкове вбрання храму у день його іменин вразило всіх. При вході були встановлені прапори трьох держав – України, Угорщини та Ватикану.

Господарі свята з хлібом-сіллю зустріли шанованих гостей, зокрема архієпископа Томаса Едварда Галліксона, папського нунція у Києві, єпископа-ординарія Мукачівської дієцезії Антала Майнека, посла Угорщини в Україні Майкла Байєра, Генерального консула Угорщини в Ужгороді Йожефа Бачкаї, угорського консула в Ужгороді Ендре Солопскі, рахівського голову Ярослава Думина та селищного – Едуарда Зелінського, який звернувся до присутніх з привітальною промовою.

IMG_5793

Урочистості розпочалися Гімнами України та Угорщини у виконанні духового оркестру «Фермата» з Рахова, що надало заходу ще більшої яскравості. Привітати ясінянців західного обряду і розділити радість святкування князів також приїхали представники римсько-католицьких громад Рахова, Ділового та Ужгорода, Тячева,  Солотвина і Хуста, вірники Ясінянської греко-католицької церкви на чолі зі священниками.

Як і годиться за церковними канонами, єпископ благословив оновлений храм, а освятив його архієпископ Томас Галліксон.

Єпископ Майнек Антал зазначив: «200 років –дуже великий проміжок часу. Якщо переглянути історію, багато чого змінилося, але є щось і постійне! І ця церква –  тому свідчення».

Святкові вітання лунали з вуст посла Угорщини в Україні М. Байєра, який сказав: «Я щиро вдячний за удостоєну нам честь бути присутніми на такому величному святі – ювілейному Дні народження храму. Ця церква пережила багато подій: війни, падіння імперій, зміну кордонів, але залишилася вірною своїй вірі, ідентичності, мові, культурі. Бажаю вам також залишатися вірними традиціям, а Україні – стати сильною, багатою, стабільною державою».

Отець-декан Ласло Микуляк зачитав Декрет апостольської пенітенціарії про отримання Папського Благословення.  Апостольський Нунцій архієпископ Томас Едвард Галліксон наділив всіх присутніх особливим Папським благословенням.  Діти ж привітали гостей поетичними рядками.

Літургія проходила під урочисту мелодію органу та спів рахівського парафіяльного хору «Laudate Dominum». Наприкінці присутні заспівали Папський гімн та «Боже, Великий єдиний…».

Після закінчення святкової меси, настоятель церкви о. Шандор Манкович подякував гостям, що в знаковий день для храму вони були поруч і вручив їм пам’ятні подарунки.

Поважні гості відвідали католицьке кладовище, де поховані солдати Першої та Другої світових воєн, а також місцевий краєзнавчий музей. Після цього були запрошені на частування, які приготували господарі свята.

IMG_5800

IMG_5810