Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Хресна хода в присілку Ріка

4 вересня в присілку Ріка вдруге пройшла Хресна хода. Започаткована ця Богоугодна справа 29 серпня минулого року. Тоді ж було вирішено щороку проводити її в першу п’ятницю після престольного свята Успіння Пресвятої Богородиці.
Ініціаторами дійства були вірники Свято-Успенського храму на чолі зі священиком Олексієм Шутком. А приводом для проведення ходи стали часті трагічні випадки на дорогах і на роботах за кордоном. Вірники Ріки вирішили звернутися з палкою молитвою по допомогу до Бога, Божої Матері і святих покровителів: великомученика Панталеймона та нашого земляка – преподобного Алексія Карпаторуського. Храм в честь його імені будується в північній стороні населеного пункту – в урочищі Вила.
Як і торік, протоієрей Олексій Шутко та ієрей Василій Блинтя з Вили розпочали Хресну ходу зі Свято-Успенського храму щирою молитвою-просьбою до Бога, Богоматінки і святих. Зі співом духовних пісень, з хоругвами вірники вирушили на центральну дорогу. Але початком Хресної ходи вважаємо місцевість Чоп, звідки багато православних сімей відвідує наш Річанський храм. Ось тому священики поїхали на Чоп, помолилися і знову повернулися у зворотному напрямку до Вили.
Хода розпочалася о 7-ій годині вечора. Учасників зібралося чимало і поступово з кожної побічної вулиці приєднувалося все більше й більше.
Суть цього благородного дійства полягала в тому, щоб благально, з великою вірою просити у молитвах Вседержителя-Творця за наше здоров’я, щасливе життя, мир і спокій у країні та закінчення війни. Молитви проводились біля кожного хреста вздовж центральної вулиці 70-річчя Жовтня. Та місцина і прихожани окроплялися свяченою водою
Всі ми зупинялися, молилися і біля кожної побічної вулиці аж до Вили (а це –близько 4-х км). Уже затемно прибули до кінцевого пункту. Отець В. Блинтя гостинно запросив нас зайти до просторої, обладнаної і прибраної каплиці Алексія Карпаторуського. Ми прикладалися до святих ікон, частинок святих мощей і раділи, що Хресна хода зібрала так багато вірян.
Бог змилостивився над нашими духовними трудами ще торік, бо ніяких нещасних випадків і трагічних смертей до цього часу не було. Зате прикрість зустрічали впродовж усієї центральної вулиці: глибокі й мілкі ями. Як кажуть, ні пройти, ні проїхати, ні обійти. Таких доріг не пам’ятає жоден місцевий старожил! За цей рік ніхто й не думав про ремонт.
Та повернемося до нашої святої справи. Віримо, що щирі молитви допоможуть усім нам перебороти життєві труднощі, додадуть сил, духовної наснаги, примножать наші успіхи і забезпечать мир та спокій у сім’ях і в державі, а також прискорять закінчення війни.
Вірники Свято-Успенського храму, учасники Хресної ходи.