Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

У Рахові відзначили день народження Бандери

1

Першого дня Нового року в Україні традиційно відбуваються «Марші честі» та мітинги з нагоди дня народження провідника ОУН Степана Бандери. Цьогоріч більше десяти міст країни доєдналися до відзначення 109-ї річниці народження українського націоналіста, в т. ч. і наш райцентр. Організував «Смолоскипну ходу» керівник районної організації ВО «Свобода» Микола Косівський.
Вигукуючи націоналістичні гасла, активісти пройшлися головною вулицею міста до пам’ятника Кобзаря. Там учасники «Маршу честі» взяли участь у молебні, який провів о. Петро Кравець. Помолившись за всіх, хто віддав життя за Україну, товариство попрямувало до площі перед адмінбудівлею влади, де відбулося віче.
Першим до присутніх звернувся Микола Косівський, подякувавши небайдужим, які прийшли віддати шану провіднику української нації, і запросив до слова міського голову Віктора Медвідя. Він привітав учасників ходи та зауважив, що обов’язок кожного – пам’ятати героїв.
Наступним виступив голова Тячівської районної «Свободи» Володимир Гапун, наголошуючи, що Степан Бандера, будучи простою людиною, знайшов у собі сили і волю боротись за Україну та заявити всьому світові, що українці здатні захистити свою державу, як нині це роблять воїни на Сході країни. Голова Ужгородської міської «Свободи» Томаш Лелекач подякував всім, хто прийшов вшанувати пам’ять борця за Україну з дітьми, адже за ними – майбутнє. Останнім виступив рахів’янин Михайло Кравчук. Він згадав, як вперше у місті провели подібний захід та про нереалізовану ідею встановлення пам’ятника. Наголосив і на тому, що минуло 100 років після смерті людини, а її досі бояться, а таких особистостей серед українського народу не так багато. Серед тих, хто відверто протистояв імперській політиці Росії, були лише Мазепа, Хмельницький, Петлюра і Бандера. Тож, кожен свідомий – гордий прізвиську «бандерівець», бо це не образа, це – честь.
Закінчилось віче, як годиться, Гімном України та, як притаманно гуцулам, звуками трембіти. Також, впродовж заходу присутні схилили голови у хвилині мовчання за загиблими українцями, які боронили цілісність кордонів країни та тих, хто підпільно боровся за її незалежність.

2 3