Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Учениця з Косівської Поляни посіла третє місце у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів

P70322-111835

20-22 березня в Києві відбувся II тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу». Його учасниками стали екскурсоводи музеїв історії навчальних закладів, військово-історичного та етнографічного профілю.
Урочисте відкриття II туру конкурсу відбулося 20 березня, у Київському міському Будинку вчителя – будівлі, де саме у цей день 100 років тому були сформовані керівні органи Української Народної Республіки.
Серед переможців конкурсу, які презентували музеї історії навчальних закладів (історії освіти), – учениця 9 класу Косівсько-Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Анна Ігнатюк, яка презентувала екскурсію за напрямом «Історія навчального закладу» (керівник – Любов Іванівна Басараба) та посіла третє місце (усього на II тур конкурсу подано 63 презентації екскурсій переможців обласних та Київського міського туру).
Відеоматеріали екскурсії, яку де­мон­струвала наша учениця, присвя­чені історії навчального закладу від будівництва до сучасності. Зміст екскурсії охоплює розповіді про колишніх педагогів, які внесли вагомий внесок у навчання і виховання не одного покоління дітей. Особлива увага приділена спогадам учителів, колишніх учнів, а також старим фото, які зберігаються в музеї школи.
За підсумками конкурсу переможці II туру нагороджені дипломами Укра­їнського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Інших учнів відзначено дипломами. Крім того, всі учасники отримали призи від Національних музеїв історії України у Другій світовій війні, народної культури «Музей Івана Гончара», Педагогічного музею України та Українського інституту національної пам’яті у вигляді літератури документального змісту, плакатів істо­рич­ної тематики, буклетів тощо.
Організатори конкурсу подбали про екскурсійну програму перебування дітей та педагогів у Києві, створили можливості для ознайомлення з його визначними історичними та культурними пам’ятками, завдяки чому у них, в т. ч. й нашої землячки, склалося незабутнє враження від столиці.
Відмінниця й активістка Аня Ігнатюк – завжди весела та усміхнена дівчинка. Намагається якомога більше часу присвячувати навчанню та творчості. Вона талановита у всьому: співає, малює, багато читає, є учасницею різних конкурсів, олімпіад та виступів, співає в церковному хорі, є ведучою шкільних та позакласних заходів. З одного боку, любить творчість, а з іншого – її улюблені предмети – фізика, біологія, вивчає правознавство.
Іветта КУБІЧЕК,
методист РМК.