Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Україна сіла за круглий стіл

Почалося загальноукраїнське обговорення майбутнього устрою України. Перший круглий стіл національної єдності відбувся 14 травня в Києві.

«Ми готові до розмови з усіма, хто має легітимні політичні цілі і готовий відстоювати їх законними засобами – з тими, хто не має крові на своїх руках», – йдеться у спільному зверненні в.о. президента України, голови ВР О.Турчинова і прем’єр-міністра А.Яценюка до співвітчизників.

Захід виявився представницьким. У ньому взяли участь найвищі посадовці (Турчинов, Яценюк), колишні президенти (Кравчук, Кучма), громадянські діячі, представники наукових кіл та релігійних організацій, керівники органів місцевого самоврядування, зокрема з Донбасу.

У центр обговорення потрапило п’ять важливих для держави питань: конституційна реформа, децентралізація влади, боротьба з корупцією, економічна та гуманітарна політика.

Яценюк зауважив, що завдання круглих столів полягає в тому, щоб всі регіони України почули один одного. Водночас прем’єр-міністр наголосив на двох ключових механізмах, що допоможуть зберегти цілісність України.

«Перше – це зміни до Конституції, які наділять територіальні громади додатковими повноваженнями. Друге – чесні і прозорі президентські вибори, адже країні потрібен легітимно обраний президент».

Голова Донецької ОДА С.Тарута заявив, що Київ чує Донбас і виконує всі взяті на себе зобов’язання, зокрема соціальні.

«Нинішня влада в цьому році зробила більше для Донбасу, ніж попередня за весь минулий рік», – зауважив він.

Під час засідання пролунали пропозиції розширити коло учасників круглого столу, а наступне слухання провести вже на виїзді в регіони. Робоча група підготує проект політичної декларації, де зафіксують усі дискусійні питання – децентралізації, мови, зовнішньої політики.

Центральна влада готова іти на великі поступки регіонам, проте в одному позиція Києва не змінна – Україна залишається унітарною. Жодних державних утворень на території України!

За словами Яценюка, федералізація призведе до поділу країни на клани, які легко підпадуть під контроль Росії.

З цим Київ погодитися не може. Владу слід передавати територіальним громадам, а не кланам. Таку можливість забезпечує широка децентралізація за європейським зразком.

“Укрінформ”.