Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Триває акція “Збережімо первоцвіти!”

З метою збереження ранньовесняної флори під час вегетаційного періоду, щороку у весняний період триває акція «Первоцвіт-2018». На підставі узгодженого плану спільних дій, до неї залучатимуться працівники Нацполіції, громадські інспектори з охорони довкілля, державна лісова охорона лісгоспу та представники органів виконавчої влади.
Рахівське ЛДГ звертається до мешканців краю з проханням проявляти екологічну свідомість та не купувати, не продавати і просто не зривати весняних квітів. Адже первоцвіти (шафран Гейфеля (сrocus heuffelianus herb), підсніжник білосніжний (galanthusnivalis.l.), нарцис вузьколистий (narcissjs angustifolius curtis), білоцвіт весняний (leucojum vemum l.), та сон-трава біла (pulsatilla alba reichenb) занесені до Червоної книги України, є рідкісними й перебувають під загрозою зникнення.
Звертаємо увагу й на те, що порушенням вважається не лише вилучення рослин з природного середовища та продаж, а й придбання рослин, та карається накладенням штрафу. На громадян, які незаконно збиратимуть й реалізовуватимуть первоцвіти, складатимемо протоколи про адміністративні правопорушення, які, у відповідності до ст. 257 КУпАП, будуть направлені в суди для вирішення питання щодо притягнення винних до відповідальності.
За порушення вимог природоохоронного законодавства передбачена відповідальність за ст. 88-1 ч. 1, ч. 2 та ст. 90 КупАП. Так, відповідно до ч. І ст. 88-1 Кодексу України про адмінправопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 340 до 850 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу.
Згідно зі ч. 2 ст. 88-1 ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу, а також передбачене відшкодування в державну казну за одну знищену рослину, яке становить від 49 до 62 гривень.
Отож, охороняймо навколишнє середовище спільно. Приєднуйтеся до акції «Первоцвіт-2018» заради збереження унікальної природи Українських Карпат!
Ростислав Бузаш, провідний інженер з охорони лісу ДП «Рахівське ЛДГ».