Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Теодор Ромжа: „Померти за Христа – означає вічно жити”

jDUk9As4XC0

Блаженний Владика, мученик, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Теодор Ромжа народився у Великому Бичкові.

Частинка його мощів знаходиться в греко-католицькому храмі Успіння Пресвятої Богородиці в нашому селищі. Вже кілька років поспіль молодь Мукачівської греко-католицької єпархії здійснює пішу прощу з Хуста до Великого Бичкова перед храмовим святом Успіння Пресвятої Богородиці в греко-католицькому храмі населеного пункту.

a0FFcsrCVl4

В цей важкий 2014 рік трагічних подій піша проща співпала з відзначенням 23-річниці Незалежності багатостраждальної матінки – України. Підносили молитви до Господа понад 550 вірян, в т. ч. і сестри-монахині. Це – восьма піша проща молоді Мукачівської греко-католицької єпархії. Очолили її Преосвященні владики Мілан і Ніл. Преосвященний владика Ніл провів Архієрейську Службу Божу в греко-католицькому храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Відповідальний за проведення пішої прощі о. Василій Кузьма.

Проща піша відбулася за маршрутом Хуст – Тячів – Тересва – Великий Бичків.

Очолив прийняття молоді у Великому Бичкові о. Микола Копич. Після богослужіння у храмі божому, процесія, очолена о. Миколою Копичем, з участю сестер-монахинь Терезою, Марією, Михайлиною, вірниками направилася до постаменту Богородиці (нашого Бичківського майдану) з щирою молитвою за Україну, а потім – до селищної ради, на площу Небесної Сотні і взяла участь у загально-селищному молебні, святкуванні 23-річниці Незалежності України.

Народ України, цілого світу молиться, благає Всевишнього, Ісуса Христа, Матінку Божу, щоб змилосердилися над нами, грішними, аби не вмирали невинні люди, які відстоюють незалежність, цілісність кордонів України. Нехай ворог пам’ятає: не копай яму ближньому, бо сам впадеш у неї.

Ірма ГЕРЛАН.