Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Розмаїттям писанок та великодніх атрибутів порадував третій фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!»

DSC_0056

Хоч до Великодня ще три тижні, але в середу, 29 березня, районний Будинок культури був переповнений пасхальними атрибутами. А все тому, що тут проходив другий етап третього фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!». Традиційно захід проводив відділ освіти молоді та спорту РДА, за підтримки райдержадміністрації, депутата районної ради Юрія Саса та групи енергетичних компаній «РЕНЕР». Оцінювали ошатно оздоблені вироби писанкарства, вигаптувані рушники та майстерно створені композиції вихованців ДНЗ та учнів шкіл району журі у складі дев’яти осіб на чолі з начальником відділу освіти Оксаною Севч.

Декілька годин поспіль оцінювало та розглядало журі конкурсу, бо кожен дошкільний і навчальний заклад як слід постарався та представив себе на високому рівні. Окрім різноманіття та різнобарв’я писанок, учасники конкурсу подбали про спосіб їхнього представлення. Імпровізовані з гілок, вирізьблені, ковані деревцята і різновидні підставки вражали оригінальністю, як і два маленькі учні Бичківської школи-інтернату, вбрані у вишивані костюми писанок. Тож, довго радившись, експерти визначили переможців, як між навчальними закладами загалом, так в окремих номінація.

DSC_0059

Привітати та нагородити учасників, подякувати їм за підтримку народної творчості, умілі руки, ори­гінальність і творчість прийшли голови районих держадміністрації та ради Павло Басараба і Василь Дан, а також головний меценат заходу – депутат районної ради Юрій Сас. Висловивши захоплення побаченим, посадовці приступили до нагородження. Першість поміж дошкільних навчальних закладів дісталася богданцям. Друге місце виборов ДНЗ №3 Великого Бичкова, а третє – у Косівсько-Полянський №1. Поміж школами перше місце – у Лугівської ЗОШ, друге – у РБДЮТ, а третє – у Рахівської ЗОШ №2.
Що стосується номінацій, то найкращу писанку у техніці квілінгу виготовили у Верхноводянській школі №1, зернівку – в Рахівській ЗОШ №1, розфарбовану воском – у Великобичківській №1. Припала до душі членам журі глиняна писанка, привезена з Кобилецько-Полянської школи, дряпанка – зі школи-інтернату Великого Бичкова, мальованка – з Лазещинської ЗОШ. Діловецький навчальний заклад нагородили за найкращу писанку, прикрашену бісером, а РЦНТТУМ – за великодній рушник. Нагородили також за оригінальність дитсадки: Костилівки, Лугів, Кобилецької Поляни, Ділового, Рахівського №1, Білина, присілку Ріка та Великобичківського №4. Всіх за першість та учасників відзначили відповідними грамотами відділу освіти молоді та спорту РДА, а переможцям дістався окрім подарунків від компанії «РЕНЕР» і Юрія Саса ще й квиток до Ужгорода, на фінал фестивалю-конкурсу.
Андріана ЛЕЛЕ.

DSC_0075 DSC_0083 DSC_0134 DSC_0151