Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Обговорили правила обігу наркотичних препаратів

За підтримки програми Міжнародного фонду «Відродження» (МФВ) «Громадське здоров’я» в Закарпатській області у Рахові відбувся другий семінар для лікарів загальної практики-сімейної медицини «Правила обігу наркотичних препаратів у медичних закладах».
33 лікарі загальної практики-сімейної медицини Рахова та району обговорили питання можливості практичного застосування контрольованих препаратів із врахуванням останніх змін, що відбулися в законодавстві та на прикладі Ужгородського місь­кого центру первинної медико-санітарної допомоги. Також розглянуто вимоги існуючих нормативних документів загальнодержавного рівня щодо обігу наркотичних речовин в закладах охорони здоров’я та практичні аспекти застосування знеболювальних препаратів сімейними лікарями. Адже забезпечення доступу до знеболення людям з невиліковними хворобами, які потерпають від хронічного болю і знаходяться вдома – є одним із завдань, що стоять перед медиками.
Під час зустрічі зазначалося, що отримана сімейними лікарями інформація щодо норм законодавства з призначення контрольованих препаратів, була вчасною та необхідною. Це дозволить внести необхідні зміни в практику роботи і закладу, і кожного лікаря, щоб покращити життя пацієнтів, їх родин, які зіткнулися з важкою хворобою. Нині центр первинної медико-санітарної допомоги обслуговує 91600 осіб, з яких біля 7000 – паліативні хворі, 1307 – із онкозахворюваннями, біля 600 – з хронічним больовим синдромом. А за словами головного лікаря Ужгородського міського ЦПМСД Тетяни Козак: «Людина не має страждати від нестримного болю, коли цей біль можна полегшити. Забезпечити адекватне знеболення пацієнтам, які страждають від хронічних захворювань і знаходяться вдома, – одне із завдань сімейного лікаря».
Семінар підвищив поінформованість лікарів-практиків щодо вимог існуючих нормативних документів з обігу контрольованих препаратів та покращить практику їхнього застосування сімейними лікарями для забезпечення адекватного знеболення пацієнтів,які знаходяться вдома, із хронічними больовими синдромами.
Валентина ШИШВАК, в. о. головного лікаря Рахівського ЦПМСД.