Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Найдовший прапор – на найвищій вершині

19511328_1552264504815989_8246683315972949841_n

В ході Всеукраїнської акції «Пліч-о-пліч» встановлено новий національний рекорд – учасники підняли і розгорнули найдовший прапор України.

Основними організаторами акції виступили: Тимофій Нагорний (Фонд волонтерів України), Алік Тарраф і Хасан Талеб (Фонд сприяння реформам в Україні), Ровшан Тагієв (Асамблея національностей України), Ігор Іванків (Карпатський мистецький фонд), олімпійський чемпіон Богдан Макуц, Денис Мінін (StreetWorkout Україна ), Сергій Діденко (Міжнародний благодійний фонд «Світовид»), Людмила Лисенко (благодійний фонд «Об’єднання світових культур»), голова Лазещинської сільської ради Іван Пранничук, за підтримки голови райдержадміністрації Павла Басараби та народного депутата України Василя Петьовки. Всі вони, а також спортсмени, громадські діячі, представники територіальних громад району, молодіжних організацій, активісти та ті, хто прагнув продемонструвати згуртованість і єдність в прагненні до миру і світлого майбутнього, були в числі тих, хто підставляв власне плече, аби у День Конституції на Говерлі майорів величезний прапор України.

Того дня на вершині було багато туристів не лише з України, а й з інших країн. Незважаючи на національність, всі вони взяли участь у вста­новленні рекорду і намагалися підтримати український прапор.
– Всю дорогу полотни­ще, вагою більше двохсот кілограмів, учасникам по черзі довелося нести на плечах, але коли є загальна висока мета – вона здатна згуртувати і об’єднати людей навіть у важкі моменти, – поділився враженнями після участі в акції голова райдержадміністрації Павло Басараба. – Навколо відчувалася справжня дружня атмосфера. Учасники по черзі допомагали і підміняли один одного, тому постійно відчувалося товариське плече і взаємопідтримка.
Після того, як всі піднялися на Говерлу і розгорнули най­більший український прапор, досягнення зареєстрував представник з Національного реєстру рекордів України, який зазначив: «Багато прапорів побувало на Говерлі, але цей – найдовший. Це відмінний рекорд і я захоплений енергією цих хлопців!».
Після встановлення рекорду президент Фонду сприяння реформам в Україні Алік Тарраф сказав: «Зараз емоції просто зашкалюють. Дуже б хотілося підняти такий прапор на Донбасі разом з нашими братами, щоб в Україні процвітав мир».
«Спасибі, що Бог благо­словив нас зробити ще одну добру справу. Висловлюю вдячність кожному з учасників. Кожна людина допомагала і підставляла своє плече до плеча. І ця енергетика нас усіх згур­­тувала. Ми об’єднуємося і об’єднуємо хороших, світлих, добрих, позитивних людей, бо коли ми об’єднуємося, – стаємо сильнішими. А коли об’єднуються сильні – вони стають непереможними. Тож разом сіймо добро і примножуймо любов, заради майбутнього нашої країни!» – підкреслив організатор акції, президент Фонду волонтерів України Тимо­фій Нагорний.
Подякував організаторам заходу за цікаву ідею та її ре­алі­зацію, а також за активну дер­жавооб’єднуючу позицію та сприяння в організації і проведенні акції «Величаю Вас, Карпати!» голова РДА Павло Басараба. Він відзначив грамотами і подяками: Ровшана Тагієва, Тимофія Нагорного, Андрія Снім­щикова, Ірину Романюк, Кирила Гололя, гурти «Будьмо» і «Гардамани», Василя Михайловича, Юрія Солоджука, Тімура і Наталію Мамедових. Почесною грамотою ОДА нагороджено майстра лісу Ясінянського ЛМГ Ігоря Іванківа. На власній сторінці у соціальній мережі він написав: «Дякую Всім учасникам акції за те, що були з нами! Хтось віднісся до цього іронічно, хтось проігнорував, комусь не цікаво було долучитися, але то таке… З випадковими людьми в гори підніматися не можна. В загальному ми зробили велику історичну подію для нашої держави!»…
Завершилася акція ватрою на найвисокогірнішій полонині Ґропа, де під звуки сопілки, скрипки, трембіти підкорювачі Говерли дегустували сир та інші місцеві наїдки.