Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Карпати об’єднали Україну 50 саджанцями дуба

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Мешканці Лазещини, разом із зірками сцени та телепроектів Степаном Гігою, Василем Мельниковичем, Назаром Павлівом, Степаном Гігою (молодшим) та Василем Михайловичем, висадили 50 саджанців, у т ч. й гігантського дуба. 24 саджанці передали з різних регіонів України, включаючи східні області та Крим. Допомагали садити дерева учні перших та випускних класів Лазещинської ЗОШ.

Захід відбувся в рамках Всеукраїнської акції «Карпати єднають Україну». Місце для майбутньої алеї вибрали не випадково. Урочище Фересок – мальовниче, знаходиться поряд з будинком лісника, збудованого ще за Чехословаччини, неподалік Говерли та Петроса. Цей куточок місцевий лісгосп має намір облагородити та відновити.
Розпочали роботу за гуцульськими традиціями – із запалення ватри під звуки трембіт. Окрім саджанців, зібраних з усієї країни, висадили понад 10 дубів-гігантів. Подбав про їхнє зростання на схилах Карпат разом з дружиною, донькою Квітославою – заслуженою артисткою України, сином-співаком, внуком народний артист України Степан Гіга. Перший саджанець дуба артист присвятив композитору Ігорю Білозіру, якого було вбито 15 років тому.
– Кожен повинен задуматися, що залишимо своїм дітям, – зауважив Степан Петрович. – Від зелених насаджень залежить багато: рівень води, чистота повітря тощо. Ми повинні берегти та примножувати все те, що дав нам Бог. Ігор молодець, що зібрав нас тут і, одночасно, привернув увагу до проблем збереження довкілля.
На алеї будуть зростати молоді саджанці дуба Тимофія Нагорного, Вадима Крищенка, Василя Михайловича, Оксани Романюк, Василя Мельниковича, Назара Павліва, на честь Івано-Франківського медичного університету, доктора наук, професора Романа Яцишина.
Учням перших та випускних класів допомагали поратися на посадці вчителі, голови Лазещини та Ясіня Іван Пранничук та Едуард Зелінський, полковник міліції Павло Басараба, наш земляк, бізнесмен Володимир Бочкор, який мешкає в Англії і з нагоди проведення заходу завітав у Лазещину.
Незважаючи на те, що надворі дощило, настрою це нікому не зіпсувало. Навпаки, оранізатори впевнені, що така погода сприятиме тому, аби дубки, як символ єдиної України, прийнялись. Чому вибрали саме дуб? Бо, як зауважив організатор акції Ігор Іванків, «це дерево – міцне, величне та довголітнє, його часто зображують на гербах на монетах, адже символізує державність у геральдиці».
Про доставку саджанців з різних куточків країни подбав Роман Середжук. Спонсором заходу виступив підприємець з Лазещини Ілля Петрюк, партнером – ДП «Ясінянське ЛМГ» (директор Онуфрій Капчук) за сприяння народного депутата України Василя Петьовки і Карпатського мистецького фонду. Сама ж ідея, натхненник якої – відомий ресторатор Петро Чучка, виникла ще у 2010 році.
Під час акції відбувся показовий виступ українського силача Назара Павліва. Демонструючи складні вправи, він закликав дітей до здорового способу життя, а також спробувати. Старшокласник Михайло Костюк таки спромігся розігнути зігнуті силачем цвяхи і отримав нагороду з рук богатиря. Назар провів зі школярамрізні веселі конкурси. А власну участь у акції прокоментував без зайвого пафосу: «Кожен чоловік за життя повинен зробити три речі. Сьогодні одну з них здійснив – посадив дерево. Надіюся, що наші ліси, якщо справді будемо старатися, ставатимуть густішими і Карпати будуть красивими».
Гарний настрій мешканцям Лазещини створив Василь Мельникович, коментуючи малюнки із зображенням гуцула-хулігана, які школярі готували напередодні. За участь у «Карпатській дубовиці» та проявлену ініціативу в збереженні добробуту Карпат мешканці Лазещини (серед яких майстер лісу держлісгоспу Михайло Ключівський, лісничий Володимир Кувік) отримали в подарунок подяки та книжки.
Мета акції «Карпатська дубовиця» – екологічно-просвітницька і державооб’єднуюча. І, як висловився митець і гуморист Ігор Іванків, – буде продовження. Протягом року, в кожний сезон, будуть проводитися цікаві заходи.
Наразі залишається спостерігати як ростуть молоді дубочки, доглядати за ними і, як жартували артисти, приїхати через сто років на це світле місце, аби спробувати обійняти кожному своє деревце. Завершальним акордом масової акції стало виконання відомої української пісні «Ой на горі два дубки».
Іванна МИКУЛЯК.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA