Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

З користю для бюджету і довкілля

Чергова колегія райдержадміністрації, у роботі якої також взяли участь голови районної ради Василь Дан, населених пунктів району, керівники структурних підрозділів РДА, держлісгоспів, ДПІ, відділення нацполіції, ДСНС, заступники голів районних ради та держадміністрації обговорила підсумки економічного і соціального розвитку, виконання бюджету за минулий рік.

Розповідаючи про еконо­мічний і соціальний розвиток району, начальник управління економічного розвитку Дмитро Рущак проаналізував освоєння коштів, виділених з державного та обласного бюджетів, Державного фонду регіонального фонду. Загальна сума, передбачена для фінансування об’єктів за рахунок всіх джерел, становила понад 49 млн. грн., фактично отримано майже 27 мільйонів й освоєно біля 22 млн. гривень. Якщо в окремих випадках об’єкти перехідні й залишок коштів залишається на наступний рік, то зекономлені асигнування на інших повертаються до джерела виділення.
Як відзначив очільник райдержадміністрації Павло Басараба, вміння раціонально використовувати гроші, без сумніву, мистецтво, але якщо для цього є підстави й роботи доведено до досконалості, що викликає сумніви. Тому, або проекти мають погрішності й розроблені з урахуванням похибок, або працюємо, економлячи, що дивує розпорядників коштів під час чергового звернення про включення того чи іншого об’єкта до переліку на виділення коштів. Тому до всього варто підходити зважено і скурпульозно.
Також доповідач про­ана­­лізував й інші сфери жит­тєдіяльності району в минулому році, відзначивши як позитивні, так і негативні моменти. Зокрема, як і надалі головними наповнювачами бюджетів усіх рівнів залишаються держ­лісгоспи району, ВГСМ та інші підприємства лісової галузі. До речі, лісогосподарські під­приємства цілком виконали меморандум, підписаний з лісокористувачами, а тому, на думку голови рай­держ­адміністрації, вже час з’ясувати, як приватні під­при­­ємці з свого боку виконують взяті зобов’язання у плані створення додаткових робочих місць, впровадження технологій з глибокої переробки деревини. Адже маємо спільно працювати над розвитком домінуючої галузі району.
Позитивним є і те, що зросли надходження від туристичного збору, однак поки що хвалитися нічим, позаяк сума мізерна, порівняно з реальною базою оподаткування.
Начальник ДПІ Владислав Кич поінформував про за­боргованості з надходження податків до бюджетів усіх рівнів, реальність і безперспективність їхнього повернення.
З підсумками виконання бюджету району за минулий рік учасників зібрання ознайомив в. о. начальника фінансового управління Роман Рогожан, а сільський голова Водиці Іван Ватрала говорив про надходження до скарбниці населеного пункту.
Одним із джерел поповнення місцевих скарбничок є надходження від штрафів (від 340 до 1700 грн.) за адміністративні правопорушення за ст. 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів». Подібна практика, враховуючи чинну з 1 січня норму Закону України «Про відходи» про сортування сміття, стала б стимулом у дотриманні порядку в населених пунктах. Тим більше, що не йдеться про накладання штрафів з метою наповнення бюджетів, а тільки задля наведення ладу з безсистемним викиданням непотребу. Але, як свідчать дані Рахівського відділення поліції, голови самоврядних органів не поспішають задіяти фінансові важелі впливу на порушників природоохоронного законодавства, як і вирішувати питання сортування сміття. Са­­­­ме на цьому наголосив очі­льник райдержадміністрації, озвучивши дані реагування адміністративних комісій сільських, селищних, міської рад на протоколи про адміні­стративні правопорушення за ст. 152 КупАП, надіслані від­ділом поліції для прийняття рішень. Тільки за минулий рік подібних надійшло 34, і лише у семи випадках накладено штрафи. За два місяці цього року складено 18 у дев’яти населених пунктах й по жодному рішення не прийнято. Вочевидь, всіх усе влаштовує, а насправді переважає бажання ні з ким не конфліктувати, зберігаючи добрі стосунки.
Про надання одноразової грошової допомоги малозабезпеченим громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах та іншим категоріям населення йшлося у виступі в. о. начальника управління соціального захисту населення Галини Франц.
З розглянутих питань прийнято відповідні рішення. Керував роботою колегії голова райдержадміністрації Павло Басараба.
(Вл. інф.).