Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Закуплять контейнери для роздільного збору сміття

Нещодавно при голові райдержадміністрації відбулося засідання ініціативної групи з питань поводження у сфері з побутовими відходами в населених пунктах ра­йону.
У роботі зібрання взяли участь голови районної ради Василь Дан, Квасівської та Білинської сільських рад Василь Діміч і Микола Сагайда, заступники голів райдержадміністрації Дмитро Ігнатюк та міської ради Петро Бочкор, депутати районної ради Юрій Сас, Микола Божук. Йшлося про стан благоустрою та санітарної очистки населених пунктів, прилеглих до них територій, норму Закону «Про відходи», яка з 1 січня забороняє органам місцевого самоврядування захоронюва­ти неперероблені побутові відходи, зобов’язує забезпечити сортування сміття за видами матеріалів з тим, щоб упоряд­кувати його переробку та утилізацію.
Як зазначив очільник рай­держадміністрації Павло Басараба, гірське розташування району та існуючі нормативні вимоги щодо санітарно-захис­них зон зводять нанівець намагання конкретно визначи­ти місця для будівництва сміттє­­спалювального/сміттє­переробного заводу або будів­ництва нового полігону з дотриманням стандартів ЄС.
На сесії районної ради затверджено розроблені рай­держадміністрацією районні Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2017-2019 роки (№234) та із бла­го­устрою населених пунктів на 2017-2020 роки (№264), якими передбачено ефективне вирішення комплексу питань, пов’язаних з поводженням з побутовими відходами, в т. ч. впровадження технологій для роздільного збирання окремих компонентів та сортування відходів у населених пунктах, відшкодування затрат з районного бюджету сільським, селищним та міській радам, яким не буде вистачати власних коштів, для обслуговування контейнерів із збору і вивезення твердих побутових відходів, розроблення генеральних планів, виготовлення схем санітарної очистки. На реалізацію цих заходів на 2018 рік передбачено 400 тисяч гривень.
Ініціативна група ухвалила рішення закупити контейнери населеним пунктам для роздільного збирання відходів та преси на гідравлічній основі. З метою впровадження ефективних заходів у сфері благоустрою та санітарної очистки вирішено активізувати роботу комунальних підприємств у сфері запровадження роздільного збирання та сортування твердих побутових відходів, що має зменшити на 80% їхній об’єм на території району та створювати комунальні підприємства в населених пунктах, де вони відсутні.
Михайло ШТЕФУРА,
начальник відділу інфра­структури, ЖКГ та бу­дів­ництва управління економічного розвитку РДА.