Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Дитячі перегони, дебют крос-кантрі, рекордна кількість учасників – цим позначився п’ятий веломарафон «Стежками опришків»

 

u546747 велодіти2

Чотири минулі вихідні, два з яких уряд подарував нам з нагоди відзначення Дня Незалежності України, Рахів був осередком веломарафону «Стежками опришків». Інформаційно-туристичний центр «Гуцуль­ська світлиця» цьогоріч ор­ганізував та провів змагання вп’яте. І, безперечно, зусилля його керівника Петра Поповича щодо розвитку велосипедного спорту та пропаганди здорового способу життя серед широких верств населення варті набагато більше, ніж символічна відзнака, яку йому вручила під час недільної церемонії нагородження переможців перегонів команда сумської обласної Федерації велоспорту, котра постійно надає партнерську допомогу. Бо саме на плечі цього, а також ще одного ентузіаста Юрія Швидкого – головного судді змагань, лягає основний тягар щодо організації однієї з наймасштабніших спортивних подій Рахівщини. Незважаючи на те, що іноді руки опускаються, веломарафон вже визнано таким, що відповідає критеріям союзу велосипедистів UCI. Однак наразі серед місцевих немає бажаючих посприяти зі сплатою чималого грошового внеску, щоб у нас можна було провести змагання міжнародного рівня, тому їхнє фінансування здійснюється за рахунок стартових внесків від учасників та спонсорської допомоги.
Тим не менше цього року круті кам’янисті полонинські дороги, стрімкі спуски та довгі підйоми «Стежок опришків» долала рекордна кількість шанувальників двоколісних з Києва (31), Маріуполя (9), Харкова (6), Сум, Львова, Івано-Франківська, Вінниці, Рівного, Кривого Рогу, Дніпра, Тернополя, Світловодська, Маріуполя, Стрия, Кременчуга, Запоріжжя, Бучі, Чорткова, Надвірної, а також з Білорусі, Росії, Молдови та Будапешта (усього 126 осіб). Нашу область представляли велобайкери з Ужгорода, Великого Березного, Перечина, Хуста та Рахова. Найстарший з учасників – 58-річний Сергій Чередніченко з Івано-Франківська, а наймолодший – 17-річний киянин Дмитро Коливай.
Розпочалися змагання 24 серпня «Дитячими перегонами», які проводилися у рамках змагань уперше. Оскільки все велике розпочинається з малого, організатори вирішили долучити до велозаїзду дітей молодшого віку, перетворивши площу перед РБК на яскраве містечко, де юні рахів’яни були головними дійовими особами, а їхніми помічниками – вірні двоколісні друзі, біговели, навіть … самокати. Спочатку формат передбачав перегони виключно на «біговелах» та обмеження за віком від 2 до 5 років. Але до участі зареєструвалося мало учасників, тож нагода позмагатися випала й іншим бажаючим. Всіх їх організатори відзначили грамотами і нагородами, які вручив міський голова Віктор Медвідь. Після цього учасників заходу розважали аніматори творчої студії «Ананас».
Після обіду, на Буркуті, вдало дебютували гонка з олімпійського виду крос-кантрі (довжина – 2,1 км, набір висоти – 210 м). А форматом наступних двох днів велоперегонів був дводенний крос-кантрійний марафон карпатськими горами зі стартами та фінішами в амфітеатрі «Буркут». Учасники категорій «Hardcore» змагалися на трасах «Свидовець 85» (довжина – 85,1 км з набором висот – майже 3000 м) та «Косівська Поляна 47» (довжина – 46,3 км, набір висоти – біля 1650 м), категорій «Light» – на трасах «Буркут 10» та «Косівська Поляна 47» (довжина – 9,1 км, набір висоти – біля 350 метрів). Усім подолання маршрутів обійшлося сьомим потом, комусь – сходом з дистанції, а Антону Пустовіту, Ференцу Гутлебету, Євгенію Закорі, Андрієві Навроцькому, Петрові Апроду, Владові Ружинському, Євгенію Черкасу, Томасу Величко, Христині Конвасаровій, Ользі Віюк, Марині Новоженіній, Дарії Нівінській та ін. – перемогою в різних категоріях.
Щасливим велобайкерам під час недільної церемонії нагородження та обмивання успіху шампанським вручили медалі, грамоти, за традицією – сувенірні сокирки, гуцульські крисані й корони та інші подарунки від спонсорів. Музикою, співом та гуморесками їх вітали аматори народного самодіяльного оркестру гуцульських інструментів РБК (керівник Петро Ерстенюк). Організатори не скупилися на слова подяки всім, хто долучився до проведення змагань любителів гірських велобайків, в т. ч. волонтерам, які чергували на контрольних пунктах у високогір’ї. А про власні враження від участі вони публікують відгуки на сайті http://bikeportal.org.ua:
roma_v: «Неймовірна орга­нізація як змагань, так і роботи на КП, неймовірна підтримка! Окрема подяка організаторам за відремонтовані гальма! Чудова траса, чудовий оргколектив, приємна атмосфера. Велике спасибі!».
Андрій Навроцький: «Тру гірський марафон! Таких наразі в Україні більше немає».
Бант: «Найкрутіший марафон в Україні. Всі інші траси – просто ніачьом, порівняно з «Опришками»».
Rybek: «Дякую організаторам за чудовий марафон! Це та подія, на яку хочеться повертатися знову і знову!».
Petr69: «Большое спасибо за гонку!!! Все SUPER! Обязательно встретимся в будущем году!».
Ярослава ПИЛИП’ЮК.

IMG_20170827_180545 велодіти