Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Відбулася серпнева конференція освітян району

Старт кожному новому­ навчальному року дають ме­тодичні зібрання, обласна та районна серпневі конференції педагогічних працівників. Так, 21 та 23 серпня, на базі Рахівських ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та №2 відбу­лося засідання районних предметних методичних об‘єд­нань і наради керівників загаль­ношкільних, дошкільних та позашкільних навчальних за­кладів. Предметом обговорення на засіданнях РМО стали такі актуальні питання: науково-методичний супровід реалізації Концепції нової української школи, процес впровадження оновлених навчальних програм, формування мережевого співробітництва методичних служб усіх рівнів для забезпечення якісного управління інноваційним розвитком освіти району, аналіз результатів ЗНО випускників навчальних закладів 2017 року.
Педагогічні працівники Рахівщини працювали на секційних засіданнях 24 ра­йонних методичних об’єднань. Предметом обговорень стали інструктивно-методичні рекомендації Міністерства освіти України щодо вивчення навчальних предметів у 2017-2018 навчальному році. Методисти РМК та керівники методоб‘єднань акцентували увагу вчителів відповідних галузей на зростання фахової майстерності, стимулювання до творчого прояву, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій навчання, роботу з обдарованими дітьми та учнівською молоддю. Кращі освітяни району поділилися досвідом навчання і виховання підростаючого покоління.
22 серпня делегація ос­вітян району взяла уча­сть в обласній серпневій кон­фе­ренції, під час якої голова обл­держадміністрації Геннадій Москаль вручив почесну грамоту та премію за ІІ місце у IV етапі Всеукраїнських учнівських олім­піад з румунської мови та літератури дев’ятикласникові Середньоводянської ЗОШ Ми­ха­йлові Дану та його вчителю Ганні Іванівні Шіман.
З рук начальника департаменту освіти і науки ОДА Ганни Іванівни Сопкової відзнаки отримали і завідувачі ДНЗ, учасники ІІ (обласного) етапу конкурсу «Кращий дошкільний навчальний заклад» Р.М. Бочкор (ДНЗ с. Луги) та Л.І. Штефура (ДНЗ №3 м. Рахів).
29 серпня освітяни Рахів­щини зібралися на під­сумкову розширену колегію, щоб під­бити підсумки 2016-2017 навчального року та визначити нові завдання на 2017-2018 навчальний рік і, що не менш важливо, – налаштувати свої серця на головну освітянську місію – творити людину-особистість – майбутнє нашої держави. На засідання були запрошені: представники місцевого самоврядування, керівники загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, голови первинних профспілкових організацій, голова райкому профспілки освітян району, педагогічні працівники, учні-пере­можці ІІІ етапу Всеук­раїн­ських учнівських олім­піад.
Під час зібрання голови районних держ­адміністрації й ради Павло Басараба і Василь Дан, заступник голови районної ради Іван Копич, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Севч привітали освітян району з початком навчального року, побажали їм наснаги та нових здобутків у почесній справі прищеплення знань молодому поколінню. В урочистій обстановці подяки і грамоти отримали учні – переможці й призери ІІІ-го й IV-го етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, Малої академії наук, вихованці ДЮСШ, члени збірної області та Національної збірної України з боксу, вчителі, що їх підготували, молоді спеціалісти, які прийшли у навчальні заклади.
З доповіді «Про Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, поза­шкільної освіти у 2016-2017 навчальному році та завдання на 2017-2018 навчальний рік» колегію розпочала Оксана Іванівна Севч. Вона наголосила, що минулого навчального року робота відділу спрямовувалася на виконання основних завдань Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», Національної стратегії розвитку освіти України на 2012-2021 роки, впровадження оновлених програм та компетентнісного підходу до навчання у початкових класах. Пріоритетним завданням було і є надання якісних освітніх послуг, стабільне функціонування освітньої галузі району. У рамках реалізації основних засад Концепції «Нова українська школа» визначено стратегічні пріоритети розвитку регіональної освіти, шляхи їх реалізації та конкретні завдання для кожної категорії педагогічних працівників на новий навчальний рік.
До обговорення доповіді начальника відділу освіти, молоді та спорту долучилися й представники різних напрямків освітянської спільноти. Директор Кобилецько-Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ольга Іванівна Попович поділилася досвідом роботи щодо впровадження інклюзивної освіти у навчальному закладі. Зупинилася на основних цінностях і перевагах її впровадження, а також проблемах.
Автор цих рядків звернула увагу присутніх на те, що сьогодні якісна освіта – це основа успішного розвитку науки, економіки, культури держави. Було проаналізовано показники якості надання освітніх послуг за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, державної підсумкової атестації, річного оцінювання та моніторингу якості знань з предметів, проведених відділом освіти. Керівникам закладів рекомендовано розробити дієві заходи на поліпшення підготовки випускників до тестових випробувань, підвищити відповідальність кожного педагога за якість викладання навчальних предметів та посилити контроль за відповідністю оцінювання знань учнів згідно критеріїв.
Заступник директора з навчально-виховної роботи в початкових класах Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Ганна Василівна Яремчук поділилася здобутками, проблемами та перспективами щодо організації навчально-виховного процесу початкової школи в 2016-2017 навчальному році в світлі реалізації Державного стандарту початкової загальної освіти.
До обговорення долучилися: завідувач ДНЗ с. Луги Романа Миронівна Бочкор та голова РМО вчителів, вчитель Рахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Петро Петрович Лендєл, які поділилися досвідом роботи з впровадження національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання молоді в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.
Доповідь очільника освітян району та виступаючих супроводжувалася презентаційними матеріалами.
За значний особистий вне­­­сок у розвиток освіти, досяг­нення на ниві виховання під­ростаючого покоління, з метою піднесення ролі та авторитету педагога в суспільстві, заохочення педагогічних працівників до творчої, результативної праці та підвищення престижності вчительської професії вчите­ля Лужанської ЗОШ І-ІІІ сту­пе­нів Олесю Іванівну Головчук – лауреата обласного ета­пу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017», наставника неодноразових переможців і призерів обласних та Всеукраїнських конкурсів, олімпіад представлено до нагородження щорічною обласною педагогічною премією імені Августина Волошина.
Після розгляду всіх питань порядку денного оголосили рішення підсумкової колегії відділу освіти, молоді та спорту РДА.
Завершуючи засідання, О.І. Севч подякувала всім за активну роботу і зауважила, що напрацьовану низку нових завдань освітяни району зможуть реалізувати лише разом, в одній єдиній команді, удосконалюючи педагогічну майстерність та управлінську діяльність. Разом із заступником голови районної ради І.І. Копичем вона нагородила грамотами департаменту освіти і науки ОДА, відділу освіти молоді та спорту РДА педагогічних працівників навчальних закладів району за наслідками атестації 2016-2017 навчального року.
Наталія КАПУСТЯК,
завідувач РМК відділу ос­віти, молоді та спорту рай­держадміністрації.