Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

А Рахів поступово стає дуже велосипедним містом…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«… Марафон пройшов чудово. Всі-всі фінішували, і в нас не було серйозних травм. Опришкам би сподобалось:) Ви чудові….».
«Финишный спуск, которым пугали всю неделю, оказался красивым, фановым, и мягким во всех смыслах. Да, тут можно поваляться в земле и листьях или повиснуть на ветке, но нам ли привыкать? Несколько км прекрасного скоростного синглтрека по такому лесу-большущее спасибо оргам. И отдельное – за разметку и построенные милые мостики, это уже уровень. Не знаю, что я скажу после финиша, но сейчас кажется, это самый крутой маунтин байк марафон на сегодня в Украине».
«А Рахов постепенно становится очень велосипедным городом, и пропитывается духом предстоящего ивента. Я когда-то давно, увидев такое в маленьком городке в Польше, подумала: вот бы у нас так… когда-то примерно в 2009».
«Едешь весь такой, спустившись, весь из грязи и оргазма по улочкам, залитым солнцем, и лыбишься от пережитого, а кругом уже куча других чуваков в красивой лайкре и шлемах».
– це лише кілька з багатьох позитивних коментарів про третій гірській велосипедний марафон «Стежками опришків», який відбувся в Рахові минулої неділі й перетворив наше місто на велосипедну столицю України. На старт цього цікавого та складного змагання цьогоріч вийшло 130 учасників з 40 міст нашої держави, а також гості з Білорусії.

Багато спортсменів-аматорів готуються до марафону цілий рік, для того, щоб подолати дистанцію в 78 кілометрів, з набором висоти 3 тисячі мерів. Під колесами учасників опинялися стрімкі кам’янисті спуски, мальовничі стежки Свидовецького хребта та виснажливі підйоми. Один з них був брукованою військовою дорогою, яку побудували понад століття тому. Маршрут проходив полонинами Теринтин та Перелісок, слідував повз гору Стара, траверсував Близницями, йшов полониною Флантус, заходив під гору Кобилу і через Косівську Поляну повертався до Рахова. На відміну від попередніх років, погодні умови були сприятливими й цього разу гонщики повернулись на фініш сухими. Найшвидший учасник з Харкова подолав дистанцію за 4 год. 50 хв. Більш коротка, 48-кілометрова дистанція, дала можливість випробувати себе широкому колу велосипедистів. Переможець цього маршруту фінішував за дві з половиною години. Окрасою марафону стали дівчата, котрі також успішно подолали і складну, і легку дистанції.
Загалом змагання проходило в шести категоріях. Призерів нагородили медалями, декора- тивними гуцульськими бартками. Переможці серед дівчат отримали ще й гуцульські корони, а чоловіки мисливські капелюхи.
Марафон є чудовим прикладом спільної роботи місцевої громади та велосипедних активістів з усієї України, що дає можливість проводити спортивні змагання на дуже високому рівні. На трасі про безпеку учасників дбали волонтери на дев’яти контрольних пунктах. Серед них – місцеві лісники, мисливці, представники МНС та правоохоронних органів, підприємці, школярі.
Оргкомітет подав заявку на наступний рік до міжнародного союзу велосипедистів(UCI) щодо надання марафону статусу офіційного змагання UCI та внесення до реєстру змагань міжнародного союзу велосипедистів.
Організатори марафону: інформаційно-туристичний центр «Гуцульська світлиця», велоспіль- нота Рахова за підтримки міського голови, районних держадміністрації та ради, Великобичківського ДЛМГ, Рахівського ЛДГ та Карпатського біосферного заповідника,  районних ГО «РахівЕкоТур», ВО «Гуцульщина», УТМР «Говерла» і відділення УДСНС.
За матеріалами Інтернет-спільнот.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA