Передплатний індекс видання – №61821. е-mail: zorya01@mail.ru, zorya01@ukr.net

Акцентували на освоєнні коштів з бюджетів різних рівнів

Чергову колегію райдерж­адмі­ністрації за згодою її членів та присутніх голів районної ради Василя Дана, органів місцевого самоврядування, керівників структурних підрозділів РДА, установ та організацій, правоохоронних органів провели протокольно, обговоривши лише нагальні проблеми – стан освоєння коштів, спрямованих місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку територій та підготовку до фестивалю «Гуцульська бриндзя».
Як повідомив очільник району Павло Басараба, цього року Рахівщина з бюджетів різних рівнів, в тому числі з Державного фонду регіонального розвитку, отримала гроші на 33 об’єкти. Загалом – понад 45 мільйонів гривень, що майже утричі більше, ніж у 2016-му. Неосвоєння бодай однієї копійки красномовно засвідчить невміння місцевого керівництва належним чином організувати роботу. Левову частку фінансування спрямовано на дороги місцевого значення, окремі з яких перебувають у жалюгідному стані й не ремонтувалися роками. У переліку також дошкільні заклади, реконструкції вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій, котелень тощо. Можна зрозуміти суб’єктивні причини, до яких належать: проведення тендерних процедур, неузгодженість окремих документів, але елементарна пасивність – недопустима. Її ніхто не вибачить, але найголовне – покладемо крапку на отриманні наступних траншів.
Тим більше, що часу залишилося не так вже й багато, з врахуванням приходу календарної осені. Натомість, кошти освоєно на неповних п’ять відсотків, хоча голови населених пунктів і налаштовані оптимістично, а окремі фінансові призначення, укладання угод та визначення переможців конкурсу припадає саме на осінню пору року.
Наразі вже здійснено: капітальний ремонт частини вулиці у Лузі, рекон­струк­цію котельні ДНЗ у Верхньому Водяному. Тривають роботи з: капітального ремонту тротуарів та елементів благоустрою по вул. Миру в Ясінях, фасаду будівлі ДНЗ в Діловому, площі Володимира Великого і тротуару, глядацьких трибун стадіону «Карпати» в Рахові, ДНЗ у Лузі, будівництво дошкільного закладу в с. Водиця. Розпочато капітальний ремонт дороги місцевого значення Луг – Косівська Поляна, частково профінансовано й незабаром розпочнеться капремонт ділянки дороги Репегів – Депо (Лазещина), під’їзду до урочища Васкул у Квасах, дороги по вул. Річанська у Верхньому Водяному та Шевченка у Водиці після отримання Декларації на початок робіт нової форми, щоправда, немає жодних роз’яснень якою вона має бути.
Отже, справ вистачає для всіх. Для реалізації передбаченого залиши­лося кілька місяців року, а тому не варто зволікати, а серйозно підійти до вирі­шення справи.
(Вл. інф.)